Existuje niekoľko konštrukčných systémov, ktoré sa Nidyonu podobajú. Bližšia analýza však ukazuje, že Nidyon sa od nich líši nasledovne:

– Systém Nidyon bol testovaný univerzitnými inštitúciami a vyhovel prísnym predpisom o úspore energie a akustickej odolnosti. Získal certifikáciu na povrchovú kondenzáciu v stenách a podlahách, ktorá býva častou príčinou občianskych sporov.

– Konštrukcie Nidyon sú navrhnuté tak, aby vydržali aj prudké zemetrasenia.

– Nidyon poskytuje projektantom a spoločnostiam pomoc vo všetkých fázach projektovania a výstavby.

– Na rozdiel od všetkých konštrukčných systémov odlievaných na stavenisku sa v prípade Nidyonu môžete spoľahnúť na presné umiestnenie tyčí v stenách, pretože tie sa vyrábajú v továrni pomocou elektricky zváraných spojov.

– Rýchlosť: v L’Aquile sme postavili 7 budov s celkovo 168 apartmánmi v rámci C.A.S.E. (2008) po zemetrasení v Abruzze. Stavba nosných konštrukcií týchto budov (s tromi podlažiami) bola dokončená iba za 18 dní. Dodávka bytov „na kľúč“ sa uskutočnila iba 72 dní po začatí prác. Aktualizácia 2019: Pozorovalo sa, že hoci oblasť bola nedávno zasiahnutá seizmickými otrasmi, štruktúry postavené pomocou systému Nidyon preukázali svoju odolnosť.