Panel „SOLAIO DRY“ je určený na stavbu jednosmerných trámových podláh/stropov z betónu odlievaných na stavbe. Cieľom jeho použitia je vytvoriť odľahčené izolované podlahy/stropy a súčasne umožniť zjednodušiť inštaláciu a skrátiť dobu výstavby.

Skladá sa z jedného plátu EPS-RF 80 kPa (samozhášavého spekaného expandovaného polystyrénu) špeciálne tvarovaného na vytváranie T-lúčov s premenlivou hrúbkou, šírkou a stredovou vzdialenosťou. Táto všestrannosť umožňuje vytvárať podlahy/stropy odlievané priamo na mieste. Panely vyrobené vo fabrike NIDYON majú šírku 60 cm a na spodnej strane sú opatrené profilmi z pozinkovaného plechu, čo dáva debneniu „samonosnú“ funkciu pred a počas odlievania a zároveň predstavuje pohodlnú oporu pre upevnenie obkladových panelov napríklad zo sadrokartónu vo fáze dokončovania interiéru.

Vďaka extrémnej ľahkosti EPS vážia podlahy/stropy Nidyon v priemere o 20% menej ako bežné; výsledkom je celkové odľahčenie celej konštrukcie a teda úspora aj na množstve výstuže a vynikajúce termoizolačné vlastnosti.

Created by: DesignArc